logo
extended runner

Phoenix Running Club - Race Results

Gunnar Shaw Cross Country - December 4, 2010
5K race
Position Age Category Time
2 Nathan Ferguson M14 18:03.4
3 Kyle Smith M15 18:45.7
13 Joey Gargaro M18 22:57.0
14 Michael Zip M30 23:18.5
16 Ariana Vaisey F16 24:31.4
17 Saskia Vaisey F16 24:31.4
18 Clare Chiu F16 25:06.0
23 Zoe Fajber F14 28:39.1
24 Jamie Fajber M11 28:40.1
25 Katie Fajber F16 28:41.7
29 Carrie Graham F40 31:23.5
10K race
26 Larry Lorette M40 38:28.6
42 Matt Sessions M40 39:39.4
90 Maureen Curtin F40 45:10.6
182 John Taylor M70 58:23.3
189 Vic Suddaby M70 61:59:00
190 Kit Slade M60 62:00:00

VICTORIA  MARATHON  -  OCTOBER  2010-10-10

MARATHON.

 Larry         2hrs. 50mins       8/126

 Matt           2hrs. 54mins        7/219

 Dave          2hrs. 55mins        3/186

 Adam         3hrs. 03mins        4/159

 Chris          3hrs. 11mins        16/129

 Emma         3hrs. 36mins        9/199

Peggy           3 hrs.  56 mins.

Ruby             5 hrs.  01 mins.

Kit                5hrs. 26mins        20/23

 HALF  MARATHON.

 Peggy         1hr.  50mins        41/199

Maureen   1hr. 34mins.

 It  was  great  to  see  so  many  club  members  participating  at  Victoria.  The  weather  behaved  itself  after  a  dreadful  forecast.  I  have  not  spoken  to  any  of  our  runners  so  I am  not  clear  as  to  level  of  satisfaction  -  perhaps  as  many  as  possible  of  the  above  members  would  be  good  enough  to  E.Mail  their  individual  thoughts  to  Vic. Use the contacts page on the website if you don't know his email.  

Please  accept  my  apologies  if  I  have  misquoted  or  missed  out  any  results.

Jim  T.





Pinetree Classic 18 September, 2010


Race Results
- Corrected 5 October.  Corrections denoted in red ..
  Place In Cat First Name Last Name Gen Cat Age Category Club, Team, School Time
Race 1 1 Blair Martin M M1991/1992 17 Junior Boys 5K Powell River XC 17:56
(5K + 8K) 2 Joey Gargaro M M1991/1992 18 Junior Boys 5K Phoenix 20:49
3 Felix Zens M M1991/1992 19 Junior Boys 5K Southpointe 35:29
1 Ryan Wong M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Thunderbirds 16:09
2 Tyler Bartfai M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Brooks Secondary 16:36
3 Patrick Riddell M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Thunderbirds 16:38
4 Gaelen Moore M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Thunderbirds 16:48
5 Stuart Ellenwood M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Langley Mus 17:06
6 Brendan Wong M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Coq Cheetahs 17:23
7 Jesse Lynch M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Langley Mus 17:32
8 Mike Brinton M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Brooks Secondary 17:49
9 Rajan Gill M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Universal Athletics 17:56
10 Tom Willes M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Brooks Secondary 18:10
11 Rowdy Reeves M M1993/1994 16 Youth Boys 5K Phoenix 19:01
12 Christopher Mainardi M M1993/1994 17 Youth Boys 5K VOC 22:11
13 Jonah Gowans M M1993/1994 17 Youth Boys 5K Brooks Secondary 25:21
1 Kevin Oconnor M M40-44 43 Masters Men 8K VFAC 25:25
2 Will McKechnie M M40-44 41 Masters Men 8K VFAC 29:12
3 Paul Self M M40-44 43 Masters Men 8K Coq Cheetahs 29:26
4 Greg Tait M M40-44 43 Masters Men 8K Powell River XC 30:55
5 Jian Zhu M M40-44 41 Masters Men 8K OA 38:17
6 Antonio Cerullo M M40-44 44 Masters Men 8K 41:44
7 Gary Bennett M M40-44 43 Masters Men 8K Semiahmoo Sunrunners 49:52
1 Mark Bennett M M45-49 49 Masters Men 8K VFAC 28.04
2 Mark Francis M M45-49 46 Masters Men 8K LGRR 28:12
3 Mike Moon M M45-49 49 Masters Men 8K Roads & Runners Racing 29.05
4 Larry Nightingale M M45-49 47 Masters Men 8K Sunshine Coast 29:13
5 Carlos Gaspar M M45-49 47 Masters Men 8K LGRR 31:31
6 Rod Campbell M M45-49 48 Masters Men 8K 32:17
7 Walter Scott M M45-49 45 Masters Men 8K 32:48
8 Bill Codville M M45-49 49 Masters Men 8K VFAC 32:50
9 Joseph Debrincat M M45-49 49 Masters Men 8k 35:59
1 Bob Wade M M50-54 51 Masters Men 8K VFAC 30:16
2 Rob Lang M M50-54 54 Masters Men 8K 30:31
3 Mark Pinckard M M50-54 50 Masters Men 8K Kajaks 30:43
4 Ted De St Croix M M50-54 53 Masters Men 8K Ocean Ath 31:46
5 Andre Gerard M M50-54 53 Masters Men 8K LGRR 33:18
6 Gordon Flett M M50-54 50 Masters Men 8K 34.08
7 Rick Woods M M50-54 50 Masters Men 8K Semiahmoo Sunrunners 34:25
8 David Hetherington M M50-54 52 Masters Men 8K Langley Mus 35.05
9 Nigel Barrett M M50-54 54 Masters Men 8K Semiahmoo Sunrunners 44.05
1 Paul Reimer M M55-59 55 Masters Men 8K 29:19
2 Steve Hofford M M55-59 59 Masters Men 8K 31:12
3 Roger Handling M M55-59 57 Masters Men 8K Sunshine Coast 31:25
4 Alan Benson M M55-59 57 Masters Men 8K Semiahmoo Sunrunners 37:43
5 Gordon Fabbi M M55-59 56 Masters Men 8K 41:52
1 Iain Fisher M M60-64 62 Masters Men 8K Hershey Harriers 32:46
2 Paul Wood M M60-64 Masters Men 8K 34:34
3 Fred Pawluk M M60-64 63 Masters Men 8K Kajaks 34.35
4 John Jordan M M60-64 60 Masters Men 8K Ocean Athletics 36:43
1 Jean-Jacques Schmidt M M65-69 69 Masters Men 8K Kajaks 36:34
1 Herb Phillips M M70+ 70 Masters Men 8K Prairie Inn Harriers 32:49
2 John Caruso M M70+ 70 Masters Men 8K Kajaks 35.08
3 John Taylor M M70+ 70 Masters Men 8K Phoenix 43.03
4 Rob Daniel M M70+ 71 Masters Men 8K 54:19
1 Tristan Simpson M OM20-29 25 Open Men 8K Roads & Runners Racing 25:38
2 David Palermo M OM20-29 27 Open Men 8K VFAC 26,10
3 Drew Nicholson M OM20-29 26 Open Men 8K VFAC 27:45
4 Marc-Jason Locquiao M OM20-29 24 Open Men 8K 28.04
5 Michael Butler M OM20-29 20 Open Men 8K Ocean Ath 30:11
1 Tim Adkins M OM30-39 33 Open Men 8K LGRR 28.06
2 John Atkinson M OM30-39 37 Open Men 8K VFAC 28:59
3 Eric Langjhelm M OM30-39 35 Open Men 8K 29.07
4 Wes Ochitwa M OM30-39 32 Open Men 8K 33:11
5 Gihan Wickremasuryia M OM30-39 37 Open Men 8K Kajaks 34.09
6 Ky  Quang M OM30-39 37 Open Men 8K LGRR 37:26
7 Richard Buckley M OM30-39 38 Open Men 8K Kajaks 41.02
Race 2 1 Peggy Noel F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Ocean Ath 18.13
(5K) 2 Katrina Allison F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Thunderbirds 18:39
3 Kansas MacKenzie F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Thunderbirds 18:51
4 Leah Regan F F1993/1994 17 Youth Girls 5K Golden Ears Athletics 19:01
5 Erina Cho F F1993/1994 15 Youth Girls 5K Coq Cheetahs 19.56
6 Elsabet Lapointe F F1993/1994 17 Youth Girls 5K 20.13
7 Miranda Menzies F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Coq Cheetahs 20.57
8 Mattie Bakker F F1993/1994 15 Youth Girls 5K Brooks Secondary 22.02
9 Jessica Marquis F F1993/1994 17 Youth Girls 5K 22.09
10 Julie  Lance F F1993/1994 17 Youth Girls 5K Brooks Secondary 22.42
11 Sarah Maryschuk F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Kelowna T&F 22.51
    
12
Michaela Bennett F F1993/1994 16 Youth Girls 5K Semiahmoo Sunrunners 24:14
1 Teresa Nightingale F F40-44 44 Masters Women 5K Sunshine Coast 17:56
2 Lisa Morrow F F40-44 42 Masters Women 5K Sunshine Coast 19.26
3 Cheryl Lindsay F F40-44 40 Masters Women 5K 21.59
1 Rebecca Reid F F45-49 45 Masters Women 5K VFAC 18:15
2 Tracy-Kim Campbell F F45-49 46 Masters Women 5K 22,00
3 Brenda Philip F F45-49 47 Masters Women 5K Phoenix 25.04
4 Shonna Morgan F F45-49 46 Masters Women 5K Semiahmoo Sunrunners 27.42
1 Debbie Jordan F F50-54 53 Masters Women 5K Ocean Ath 21.21
2 Carole Masse' F F50-54 51 Masters Women 5K Semiahmoo Sunrunners 31.10
1 Maureen De St Croix F F55-59 57 Masters Women 5K Ocean Ath 19.39
2 Marilyn Mcivor F F55-59 56 Masters Women 5K Semiahmoo Sunrunners 31.10
- Rachel Romero F F1995 15 Girls & Boys 1995-1997 5K Roads & Runners Racing 18:21
1 Breanna Chipney F OF20-29 24 Open Women 5K Golden Ears Athletics 17.58
2 Christina McKean F OF20-29 27 Open Women 5K 20.40
1 Emily Solsberg F OF30-39 30 Open Women 5K VFAC 17:57
Race 3 1 Julia Greer F F1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 9.19
(2.5K) 2 Kiana Bekar F F1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 9.52
3 Malia Scholz F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Universal Athletics 10.36
4 Mikayla Tinkham F F1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Golden Ears 10.38
5 Breanne de Jong F F1998 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 10.58
6 Paarus Kahlon F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Kajaks 11.01
7 Sammi Klymchuk F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 11.11
8 Qinyuan Zhu F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K OA 11.14
9 Chloe Hetherinton F F1998 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 11.17
10 Suraya Bondy F F1998 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.17
11 Hanna Dobie F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 11.24
12 Kirsten Gilberg F F1998 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.53
13 Samantha Maika F F1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Kajaks 13.21
1 Gabrielle MacGregor F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Valley Royals 9.32
2 Marie Louise Forsyth F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Thunderbirds 10.09
3 Carly Good F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 10.13
4 Megan Champoux F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 10.14
5 Emma Rastad  F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Norwesters 10.16
6 Jaime St-Onge F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 10.27
7 Meagan MacKenzie F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 10,40
8 Madeleine Pringle F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 10.44
9 Hannah Dodd F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 10.47
10 Jenna Sim F F1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Norwesters 10.55
11 Stephanie Stressing F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.38
12 Roisin Delaney F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.14
13 Pia McNab F F1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.47
1 Marianna Martinez F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 9.54
2 Haley Ribeiro F F2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 9.59
3 Giselle Steiner F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.07
4 Maddie Buss F F2000 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 12.01
5 Lindy Moxham F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.12
6 Laura Quang F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.17
7 Sophie Blizzard F F2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Coq Cheetahs 12.21
8 Mya Bekar F F2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 12.22
9 Kennedy Randall F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.41
10 Olivia Nelson F F2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.45
11 Chloe Cuthbert F F2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 13.16
12 Anna Durance F F2000 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Kerrisdale 13.37
1 Cayley Smith F F2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 10.15
2 Hannah Milic F F2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 10.15
3 Delaney Scholz F F2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Universal Athletics 11.34
4 Charlotte Kalla F F2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.42
5 Jessica Erikson F F2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Coq Cheetahs 11.57
6 Anna Cumming F F2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12,30
7 Ayla Tesler-Mabe F F2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.36
8 Josephine Adams F F2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 13.02
1 Michael Milic M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 8.18
2 Jordan Fletcher M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K 8,50
3 Joel Harrison M M1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 8.56
4 Sheldon Jackson M M1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 9.02
5 Jasper Schiedel M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 9.06
6 Dawson Ribeiro M M1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 9.21
7 Max Elliott M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K 9.24
8 Owen Pitblado M M1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 9.27
9 Dakota McGovern M M1998 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Windsor House 9.56
10 John Kyung Hyun Yu M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 9.58
11 Trevor Roberts M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Golden Ears 10.52
12 Cole Attisha M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St. Georges 11.44
13 James Co M M1998 12 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Kerrisdale 14.02
1 Thomas Nobbs M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 8.57
2 Roberto Pelayo-Mazzone M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 8.59
3 Noah Proust M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 9.15
4 Palaty Willem M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Thunderbirds 9.57
5 Luke Forsyth M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 9.59
6 Jim Marsden M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 10,10
7 Chris  Pope M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 10.25
8 Jamie Fabjer M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Phoenix 10,30
9 Rohen Basra M M1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 10.43
10 James Gervan M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 10.57
11 Annelise Lapointe F M1999 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K 11.02
12 Noah Wilding M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Thunderbirds 11.12
13 Joel Lotzkar M M1999 11 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 11.15
14 Zach Vavasour M M1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.35
15 Ethan Ho M M1999 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.38
1 Michael Mitchell M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Thunderbirds 9.08
2 Hugh Graham M M2000 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 9.11
3 Piers von Dadelszen M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Thunderbirds 9.36
4 Rajeev Parmar M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Coq Cheetahs 9.37
5 Diego Martinez M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Langley Mus 10,00
6 Brent Morrison M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K 10.01
7 Yoshinao Matsubara M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St. Georges 10.02
8 Graeme Roberts M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Golden Ears 10.03
9 Mikael Mainella M M2000 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K 10.05
10 Devan Jackson M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 10.23
11 Noah Hawkins-Forste M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 10.42
12 Mathew Maile M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K VOC 10.54
13 Brandon Ha M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 12,40
14 Justin Faraday M M2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 13.29
15 Ben Kustra M M2000 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Ocean Ath 13,30
16 Matthew Campbell M M2000 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 14.09
17 Qaasim Karim M M2000 10 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Saints 14,40
1 Thomas Kirkwood M M2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 9.26
2 Kiaan Bondy M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.08
3 Max Brittingham M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 11.13
4 Rowan Attisha M M2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 11.36
5 Jacob Bourne M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12,00
6 Gavin Pringle M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.06
7 Hilyard Carson M M2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 12.09
8 Garret Hunter M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 12.26
9 Alex Ostler M M2001 8 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St Georges 12.35
10 Enzo  Cuglietta M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 13.03
11 William Lin M M2001 8 Girls & Boys 1998-2001  2.5K St. Georges 13.04
12 Jack Ross M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 13.46
13 Kevin Faraday M M2001 Girls & Boys 1998-2001  2.5K WPGA 14.05
14 Chris Pake M M2001 9 Girls & Boys 1998-2001  2.5K Southpointe 17.56
Race 4 1 Picabo Reeves F F1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Phoenix 12.55
(3.5K) 2 Georgia Ellenwood F  F1995 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Langley Mus 13,05
3 Megan Nantel F F1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Thunderbirds 14.09
4 Colleen Butler F F1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Ocean Ath 17.28
1 Jenna Phipps F F1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Ocean Ath 13.46
2 Madison Wong F F1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Thunderbirds 14.38
3 Natalie Berrow F F1996 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K New West Spartans 15.53
1 Katie Weaver F F1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Norwesters 13.34
2 Teagan Rasche F F1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Coq Cheetahs 14.14
3 Miranda Gregory F F1997 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Langley Mus 14.47
4 Reina Cho F F1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Coq Cheetahs 15.35
5 Haley McKendy F F1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Thunderbirds 16,01
1 Levi Hayes M M1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 11.47
2 Spencer Burns M M1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 12.05
3 Kyle Smith M M1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Phoenix 12.30
4 Yohannes Reta M M1995 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K New West Spartans 14.58
5 Richard Fenn M M1995 15 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 16.09
6 Fergus Murray M M1995 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 16.40
1 Nathan Wadhwani M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Golden Ears 11,08
2 Liam McKay M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Ocean Ath 11.27
3 James Hellner M M1996 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Langley Mus 11.45
4 Gavin Sturrock M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K 11.48
5 Santiago Ward M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K New West Spartans 12.01
6 Sawyer Gowans M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 12.43
7 Braxton  Leask M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 13,01
8 Alex Nightingale M M1996 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Sunshine Coast 15.57
9 Sam Kazakoff M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 16.15
10 Tristan Fenn M M1996 14 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 16.39
1 Jemal Reta M M1997 12 Girls & Boys 1995-1997  3.5K New West Spartans 11.57
2 Isaac Wadhwani M M1997 12 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Golden Ears 12.01
3 Kayden Sim M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Norwesters 12.03
4 Ben Kirsh M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K St Georges 12.10
5 Colin Mitchell M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K St Georges 12.32
6 Kyle Cook M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Brooks Secondary 12.53
7 Leal Makaroff M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Thunderbirds 13.26
8 Jude Klassen M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Langley Mus 13.33
9 Kabir Gill M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Universal Athletics 14,03
10 Andrew Dean M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Sunshine Coast 16.37
11 Rob Roy MacKenzie M M1997 13 Girls & Boys 1995-1997  3.5K Southpointe 16.44



For archived race results click here.